Fotogalerie

Interiér ložnice, šatny a koupelny ve velkém moderním domě s výhledem do krajiny…..čtěte dále.

Je to domov manželského páru, který miluje knihy, fotografie, dobrou hudbu, cestování a relaxaci. Dům je umístěn na kopci se zajištěným soukromím a velkorysým prostorem uvnitř. Do ložnice díky prosklené stěně proudí velké množství denního světla. Mohla jsem si tedy dovolit sáhnout po tmavších odstínech a ze stěny za postelí udělat ústřední bod celého prostoru. Ladila jsem ji do přírodních barev, které dávají vyniknout jednotlivým prvkům a materiálům v interiéru, ale zároveň nijak nekonkurují výhledu ven a okolní krajině. Naopak ji vnášejí dovnitř. U okna jsou dvě ikonická křesla Vitra Eames Lounge Chair, která svádí nejen ke čtení ale i k rozjímání s pohledem na vycházející slunce.
Manželská koupelna je laděna do tmavých barev, které navozují pocit luxusního spa a intimity. Sprcha a volně stojící vana jsou umístěné v oddělené velké mokré zóně. V části za dělící stěnou která je vlastně velkým úložným prostorem je schováno wc, bidet ale také pisoár.

Elegantní ložnice v barvách moře a písku…..čtěte dále.

V tomto případě jsme s klienty vycházeli z oblíbené velkoformátové fotografie moře, která je nyní nově umístěna tak, aby byla vidět z postele. Levitující noční stolky se zásuvkou a stejně řešený toaletní stolek nijak opticky nezatěžují prostor a dávají vyniknout krásným parketám. Několik druhů osvětlení umožňuje navodit správnou atmosféru a vysoká postel s čalouněným čelem poskytuje dokonalý komfort při odpočinku.

Interiér bytu pro milovnici klasických i moderních prvků a především Itálie…..čtěte dále.

Tento interiér vznikl v době, kdy jsem pracovala pod značkou Vaše Designérky se svou bývalou kolegyní K. Herdovou, která se rozhodla plnit si své sny o cestování, takže jsem se po jejím odchodu rozhodla vrátit zpět ke své značce Designeli. Nicméně práce to byla krásná.
Návrh interiéru pro mladou ženu měl být praktický a nadčasový, s velkým množstvím úložných prostor. Měl kombinovat moderní prvky s klasickými a být elegantní.
Jelikož má investorka časově náročnou práci, chtěla nový domov, který by pro ni byl ostrovem klidu a připomínal jí její milovanou Itálii. Ráda vaří a hostí své přátele. Základem byla tedy velká kuchyň a rozkládací jídelní stůl. Stejně tak ale potřebuje po práci relaxovat, proto jsme do obývací pokoje umístily elektrický krb u kterého může se sklenkou dobrého vína a pěknou knihou zapomenout na každodenní shon.
Velkou pozornost jsme věnovaly také výběru svítidel do celého bytu a kombinaci různých scénářů osvětlení, včetně podsvětlování nik a nábytku pomocí LED technologie. Díky tomu vznikla velká škála možností osvětlení interiéru, které umožňují navodit tu správnou atmosféru.
Na obývací pokoj navazuje velká terasa s výhledem do údolí. Nebe se propisuje i do pokojů v jemných odstínech šedomodré barvy. Bronzové detaily jsou jak hřejivé barvy zapadajícího slunce, které je možné večer pozorovat z terasy. Dřevěná podlaha, dubová dýha na nábytku a dekorační laťky na stěnách připomínají okolo rostoucí stromy. Odstíny béžové a pískové barvy na nábytku a
tapetách evokují písek na italských plážích. Šedá a černá barva dodávají prostoru hloubku, dramatičnost a trochu mužského prvku. Tapety, textilie a kusové koberce zase prvek ženský.
Vzhledem k velikosti bytu bylo nutné novostavbu upravit a trochu bourat, abychom dosáhly jejího maximálního využití, takže se proces podobal někdy spíše rekonstrukci. Mezi obývacím pokojem a ložnicí byly původně malinká šatna a komora, které neumožňovaly uložit tolik věcí, jako po upravení dispozice. Nechaly jsme zbourat obě příčky a prostor rozdělili jen jednou zdí a to tak, aby mohla být v ložnici velká šatní skříň a další v chodbě. Do vzniklého prostoru v obýváku jsme
umístily pracovní kout, pro který předtím nebylo nikde místo. Zbylý prostor nad sedačkou zaplnily další úložné skříňky.
Vznikl tak elegantní a praktický interiér, který odráží životní styl majitelky. Stal se jejím novým domovem, do kterého se ráda vrací z práce i ze svých cest.

Rekonstrukce bytu v secesním domě za účelem pronájmu……čtěte dále.

Tento návrh pro mne byl velkou výzvou, jelikož to původně byly dvě místnosti bez vody (voda a odpad byl na chodbě před vchodovými dveřmi do bytu). Bylo tedy nutné vymyslet uspořádání tak aby bylo funkční a vestavba s koupelnou a wc nezakrývala krásné štukové stropy ve výšce 3,50m. První místnost nyní slouží jako kuchyně, s jídelnou a obývákem dohromady. V zadní místnosti je vestavěna snížená koupelna se šatnou (výška stropu 2,60m a prostor nad nimi je díky výklopným schodům v šatně možné využít k odložení toho co není potřeba každý den mít po ruce. S ohledem na to, že se byt pronajímá, neinvestoval klient zbytečně do drahého nábytku na míru, ale vybavili jsme ho nábytkem z Ikea. Barvy jsem volila neutrální, aby zbytečně neodradili případného nájemníka, ale také aby vynikly štuky a všechny detaily této krásné secesní stavby.

Interiér pro mladého muže, který má rád tmavé prostory

Návrh interiéru v historickém domě s industriálními prvky

Refresh interiéru pro manželský pár……. čtěte dále.

Tento manželský pár se rozhodl po letech změnit interiér svého obýváku a pánského pokoje. V obývacím pokoji si přáli využít co nejvíce stávající nábytek a začlenit do něj pracovní kout. Ten jsem schovala do výklenku za posuvné dveře skříně a díky lépe rozmístěnému nábytku tak vznikl čistý a vzdušný interiér.

V miniaturním pánském pokoji kde zůstala velká šatní skříň moc prostoru nezbývalo. Důležité bylo najít vhodný prostor na oblíbené předměty a zvolit správné barvy. Inspirací byl majitelův oblíbený obraz.

Nostalgický obývací pokoj……čtěte dále.

V tomto interiéru bylo potřeba využít starého nábytku, jelikož to byly kousky, které měly pro majitele citovou hodnotu. Výměnou podlahy, sedačky a nových dekoračních látek tak vznikl elegantní prostor, který je nově propojený se sousedícím pokojem, díky čemu do interiéru proniká více světla po celý den.


Návrh interiéru masérny………čtěte dále.

Při návrhu bylo třeba dbát zřetel na požadavky na práci, hygienickým předpisům a zejména na rozpočet, jelikož masérna je jen pronajatá. Stavební úpravy jako nový strop, vytápění a podlaha ukrojili velkou část z rozpočtu, proto jsem v návrhu pracovala výhradně s vybavením z Ikea. S drobnými změnami si klientka prostor realizovala sama, ale nic to nemění na tom, že se jí to povedlo.

Zanechat Odpověď