Jak vybrat interiérového designéra?

Jste v situaci, kdy se chystáte stavět nebo rekonstruovat a rádi byste si najali interiérového designéra nebo architekta? Nevíte ale jak vybrat toho správného? Poradím Vám.

Je zde několik kritérií na které byste se při výběru měli zaměřit. 

  • Je třeba si uvědomit, že práce designéra se řadí do kategorie prací kreativních a uměleckých. Pokud prostudujeme práce jednotlivých designérů, zjistíme, že každý má svůj specifický rukopis a že něčím si jeho návrhy budou tak trochu podobné. Netvrdím, že každý má rád jen jeden styl, ale že naopak může být styl, který mu není vůbec blízký. Proto oslovovat designéra, který má realizace například v industriálním, moderním nebo městském stylu aby vám pomohl zařídit byt ve stylu anglickém nebo provence by asi vaše výhra nebyla. Správný designér tyto principy zná a jen ten, kterému jde o klienta a ne jen o vydělané peníze s vámi spolupráci nenaváže pokud zjistí, že chcete zařízení ve stylu, který mu není blízký. 
  • Pokud jste našli designéra, jehož návrhy a realizace se vám stylově líbí, zaměřte se na další bod a sice snažte se ho poznat. Podívejte se jakým stylem má psané například webovky. Když čtete texty jsou pro vás srozumitelné? To totiž může napovědět zase o tom, jak si budete rozumět. Jestli budete mít podobnou řeč.
  • No a poslední a to nejdůležitější  sice z webu nepoznáte, ale z první schůzky určitě ano. Jde o to, jestli si budete rozumět jako lidé. Říkáte si možná k čemu je to dobré, proč byste si měli rozumět lidsky, když jde jen o to, aby vám designér navrhnul byt či dům. Vězte ale, že je to velmi důležité. Člověk, který má například stejný pohled na svět jako vy může lépe vystihnout jaká jste osobnost a co ve svém interiéru potřebujete. Takový designér se na vás snáze napojí a ve výsledku se to rozhodně projeví. Nemluvě o tom, že spolu budete muset jednat třeba i několik měsíců a není nic příjemného trávit čas s někým, s kým si nerozumíte nebo je vám nesympatický.

Zanechat Odpověď