Barva roku 2020 – Classic Blue

Jako kdyby Institut Pantone věděl, co letos svět čeká a snad proto se „ trendy“ barvou roku stala barva Classic Blue.

Je to klasická barva, kterou všichni dobře známe. Tento nadčasový odstín nám připomíná touhu po svobodě a zároveň po spolehlivém a stabilním základu.
Je spojena s přírodou, protože nám připomíná mořskou hladinu nebo modré nebe.

Je jednoduchá a přesto velmi elegantní, evokuje klid a stabilitu. Svými teplými a studenými tóny dodává nádech nostalgie a velmi dobře působí na lidskou psychiku. Dokonce je zjištěno, že dokáže snižovat krevní tlak! V interiéru ji můžeme využít na nábytku, stěnách nebo doplňcích.

Pokud do interiéru vložíme jemné akcenty modré, jako ozdobné vázy, obrazy, polštáře nebo květiny, bude prostor působit velmi svěže a harmonicky. Dokonale funguje ve spojení s odstíny dřeva bílého dubu či ořechu.

1024

Pokud naopak sáhneme po plnějších tónech modré, dodáme prostoru noblesu a eleganci, hlavně v kombinaci se zlatými doplňky ve stylu Art Deco. 

Své využití najde i v moderních interiérech, pokud ji doplníme teplými odstíny hnědé, jemné krémové ale i béžovou betonovou stěrkou.

Zkuste oživit svůj interiér odstíny klasické modré barvy a přenést se tak k moři nebo do vysokých hor, když už to vypadá, že moře letos neuvidíme a hory navštívíme asi také jen ty české 🙂

Zdroj foto: Pantone, Pixabay, Pinterest

Zanechat Odpověď